نگهداری و پرورش فنچ

تجربه و مشاهدات شخصی از زندگی فنچ ها - All about zibra finches

نکات مهم در خرید فنچ

1-     بعد از فراهم آوردن قفس مناسب و آب و غذا و کف دریا نکته مهم بعدی این است که "هیچوقت برای خریدن فنچ عجله نکنید". ترجیحاً سعی کنید از پرنده فروشی های معتبر مبادرت به خرید فنچ نمایید. مدتی پرنده های پرنده فروشی اعم از قناری ، سهره ، طوطی ، طرقه و البته فنچ ها را زیر نظر بگیرید'@-@ search me. ببینید8-> day dreaming آیا فنچ بیماری:( sad در جمع وجود دارد یا نه و تعداد آنها چقدر است؟ اگر تعداد زیادی از فنچ های یک قفس بیمارند بهتر است از خریدن فنچ از آن فروشگاه خودداریL-) loser نمایید.

2-     فنچ های بیمار:( sad اصولا در گوشه ای از قفس یا روی میله ها با پرهایی پف کرده کز می کنند. بعضی نیز سرخود را در لای پرهای پشت خود پنهان کرده می خوابندI-) sleepy. فنچ های بیمار تنفس خیلی متفاوتی دارند و بعضاً قادر نیستند تعادل خود را در روی میله قفس نگاه دارند. ریختن پرها و بسته بودن مداوم چشم فنچ ها هم نشانه بیماریست.

3-     دقت کنید '@-@ search meاز گوش فنچ ها عفونت یا ترشحی خارج نشده باشد. همچنین بعد از انتخاب فنچ و گرفتن آن توسط فروشنده به پرهای زیر دم و نزدیک مخرجش نگاه کنید که آلوده به مدفوع نباشد. پرهای این قسمت از بدن فنچ در صورت ابتلاء پرنده به بیماری اسهال اغشته به مدفوع است.

4-     ترجیحاً سعی کنید پرنده های همرنگ را انتخاب کنید. چون به تجربه ثابت شده که پرنده های هم رنگ البته نه الزاماً ولی بهتر جفت می خورند. مثلاً یک جفت پرنده سفید یا یک جفت پرنده خاکستری.

5-     اگر برای شنیدن صدای خواندن فنچ نر و گرفتن جوجه عجله دارید سعی کنید حتما پرنده های بالغ <):) cowboy;;) batting eyelashesخریداری نمایید.

6-     دقت کنید'@-@ search me که فنچ پاها و ناخن های سالمی داشته باشد. فنچ ها به علت بازیگوشی <:-P partyو یا در دوران طفولیت اکثراً بعضی از انگشت های خود را از دست می دهند و بعدها برای حفظ تعادل به ویژه هنگام جفت گیری مشکل خواهند داشت.

  تصاوير زيباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نويسان،آپلودعكس، كد موسيقی، روزگذر دات كام http://roozgozar.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم آبان ۱۳۹۰ساعت 16:48  توسط فنچ بلا  | 

 

????? ?????

????? ?????